СУЧАСНІ МОЖЛИВОСТІ ДИФЕРЕНЦІЙНОЇ ДІАГНОСТИКИ РАПТОВОЇ СЕРЦЕВОЇ СМЕРТІ ЗА ЗМІНАМИ БІОХІМІЧНИХ ПОКАЗНИКІВ КРОВІ ТА ІНШИХ БІОЛОГІЧНИХ РІДИН ЛЮДИНИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2015.16Ключові слова:
судово-медична експертиза, раптова серцева смертьАнотація
В статті наведена інформація про сучасні можливості диференційної
діагностики раптової серцевої смерті за змінами біохімічних показників крові та інших біологічних рідин людини. Зокрема, реальна можливість посмертного виявлення патологічного процесу в міокарді при інфаркті міокарда у випадках раптової смерті внаслідок ішемічної хвороби серця за рівнем сердечних маркерів. Власне поведення дослідження трапної крові дозволяє сформулювати достовірні висновки про причину смерті і рекомендувати їх як попередній експерес-аналіз для проведення наступних досліджень і поглиблених судово-гістологічних досліджень.
Посилання
Зимина ЛА, Лелюх ТД, Маслаускайте ЛС. Перспективы использования биохимических диагностических констант в судебно-медицинской экспертизе инфаркта миокарда. В: Материалы IV Всеросс. науч.-практ. конф. судебных медиков; 2006 Окт 17-20; Москва. Москва; 2006, с. 252-4.
Зимина ЛА, Исаев ЮС. Биохимические маркеры как диагностические признаки при судебно-медицинской экспертизе инфаркта миокарда при внезапной смерти. В: Материалы VI Всеросс. съезда судебных медиков Перспективы развития и совершенствования судебно-медицинской науки и практики; 2005 Сен 7-9; Тюмень. Тюмень: Академия; 2005, с. 107.
Панин ЛЕ. Биохимические механизмы стресса. Новосибирск: Наука; 1983. 234 с.
Сидорова ЛЛ. Маркеры некроза сердечной мышцы: надежен ли биохимический компонент диагноза инфаркта миокарда? Therapia. Український медичний вісник. 2006;10:26-8.
References
Zimina LA, Lelyukh TD, Maslauskayte LS. Perspektivy ispol'zovaniya biokhimicheskikh diagnosticheskikh konstant v sudebno-meditsinskoy ekspertize infarkta miokarda [Prospects for the use of biochemical diagnostic constants in forensic medical examination of myocardial infarction]. V: Materialy IV Vseross. nauch.-prakt. konf. sudebnykh medikov; 2006 Okt 17-20; Moscow. Moscow; 2006, p. 252-4. (in Russian)
Zimina LA, Isaev YuS. Biokhimicheskie markery kak diagnosticheskie priznaki pri sudebno-meditsinskoy ekspertize infarkta miokarda pri vnezapnoy smerti [Biochemical markers as diagnostic features in forensic medical examination of myocardial infarction in sudden death]. V: Materialy VI Vseross. s"ezda sudebnykh medikov Perspektivy razvitiya i sovershenstvovaniya sudebno-meditsinskoy nauki i praktiki; 2005 Sen 7-9; Tyumen'. Tyumen': Akademiya; 2005, p. 107. (in Russian)
Panin LE. Biokhimicheskie mekhanizmy stressa [Biochemical mechanisms of stress]. Novosibirsk: Nauka; 1983. 234 p.
Sidorova LL. Markery nekroza serdechnoy myshtsy: nadezhen li biokhimicheskiy komponent diagnoza infarkta miokarda? [Markers of myocardial necrosis: is the biochemical component of the diagnosis of myocardial infarction reliable?]. Therapia. Ukrains'kyi medychnyi visnyk. 2006;10:26-8. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.