90 років з дня проведення першого всеукраїнського судово-медичного з’їзду (Харків, 1925 р.)
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2016.18Ключові слова:
історія медицини, судово-медичні з’їзди України, професор М.С. БокаріусАнотація
Наведені історичні та документальні дані щодо проведення в м. Харкові в 1925 році Першого Всеукраїнського судово-медичного з’їзду, ініціатором й організатором якого був Заслужений професор М.С. Бокаріус. Висвітлені основні питання, що були розглянути під час роботи з’їзду, визначені проблеми та перспективи розвитку вітчизняної судової медицини.
Посилання
Моисеев ВМ, Эдель ЮП. Развитие Харьковской судебно-медицинской экспертизы за годы Советской власти. Судебно-медицинская экспертиза. 1989;1:54-65.
Цимбал МЛ, Дереча ЛМ. Роль М.С. Бокаріуса у становленні вітчизняної криміналістики і судової експертизи. Теорія та практика судової експертизи і криміналістики. 2004;4:74-80.
Рожановский ВА. Судебно-медицинская экспертиза в дореволюционной России и в СССР. Москва: Изд-во Наркомздрава РСФСР; 1927. 105 с.
Стенограмма научной конференции, посвященной 20-й годовщине со дня смерти Заслуженного профессора Николая Сергеевича Бокариуса. Рукопись; 1951 Дек 18; Харьков. Харьков; 1951. 21 с.
Концевич ИА, редактор. 1-й Съезд судебных медиков Украинской ССР: Тезисы докладов. Киев: Минздрав УССР; 1987. 188 с.
References
Moiseev VM, Edel' YuP. Razvitie Khar'kovskoy sudebno-meditsinskoy ekspertizy za gody Sovetskoy vlasti [Development of Kharkov forensic medical examination during the years of Soviet power]. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza. 1989;1:54-65. (in Russian)
Tsymbal ML, Derecha LM. Rol' M.S. Bokariusa u stanovlenni vitchyznianoi kryminalistyky i sudovoi ekspertyzy [The role of MS Bocarius in the formation of domestic forensics and forensics]. Teoriia ta praktyka sudovoi ekspertyzy i kryminalistyky. 2004;4:74-80. (in Ukrainian)
Rozhanovskiy VA. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza v dorevolyutsionnoy Rossii i v SSSR [Forensic medical examination in pre-revolutionary Russia and in the USSR]. Moskva: Izd-vo Narkomzdrava RSFSR; 1927. 105 s. (in Russian)
Stenogramma nauchnoy konferentsii, posvyashchennoy 20-y godovshchine so dnya smerti Zasluzhennogo professora Nikolaya Sergeevicha Bokariusa [Transcript of a scientific conference dedicated to the 20th anniversary of the death of Honored Professor Nikolai Sergeevich Bokarius]. Rukopis'; 1951 Dek 18; Khar'kov. Khar'kov; 1951. 21 s. (in Russian)
Kontsevich IA, redaktor. 1-y S"ezd sudebnykh medikov Ukrainskoy SSR: Tezisy dokladov [1st Congress of forensic doctors of the Ukrainian SSR]. Kiev: Minzdrav USSR; 1987. 188 s. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.