Діагностування аспірації шлунковим вмістом і генералізованого криптококкоза у судово-медичній практиці
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2016.10Ключові слова:
судово-медична експертиза, діагностика, аспіраційна пневмонія, криптококкоз, ВІЧ, СНІДАнотація
Аспірація може представляти негайну загрозу життю хворого. В залежності від характеру і кількості може викликати часткову або повну обструкцію дихальних шляхів. Серед хворих схильних до аспірації смертність від неї сягає 50 %. Легенева інфекція після аспірації розвивається найчастіше протягом 2-14 діб. Аспіраційна пневмонія за етіологією у більшості випадків має бактеріальне походження. Значно рідше пневмонію і сепсис викликає мікотична інфекція. В зв’язку наведеними даними приводимо власне дослідження.
Посилання
Аравийский РА, Климко НН, Васильева НВ. Диагностика микозов. Санкт-Петербург: СПбМАПО; 2004. 186 с.
Белянин ВЛ, Некачалов ВВ. Морфологическая диагностика ВИЧ-инфекции (СПИДа). Санкт-Петербург; 1991. 22 с.
Гайдуль КВ, Лещенко ИВ, Муконин АА. Аспирационная пневмония: некоторые аспекты этиологии, патогенеза, диагностики и проблемы рациональной антибиотикотерапии. Интенсивная терапия. 2005;3:169-75.
Глумчер ФС, Дубров СО. Аспіраційна пневмонія [Інтернет]. Внутренняя медицина. 2007 [цитовано 2016 Лют 10];6(6). Доступно: http://www.mif-ua.com/archive/article/3073
Лысенко АЯ, Турьянов МХ, Лавдовская МВ, Подольский ВМ. ВИЧ-инфекция и СПИД-ассоциируемые заболевания. Москва: Рарогъ; 1996. 624 с.
Хмельницкий ОК, Хмельницкая НМ. Патоморфология микозов человека. Санкт-Петербург: СПбМАПО; 2005. 432 с.
Bosma KJ, Lewis JF. Emerging therapies for treatment of acute lung injury and acute respiratory distress syndrome. Expert Opin Emerg Drugs. 2007;12(3):461-77. doi: 10.1517/14728214.12.3.461
Furuya MEY, Moreno-Córdova V, Ramírez-Figueroa JL, Vargas MH, Ramón-García G, Ramírez-San Juan DH. Cutoff value of lipid-laden alveolar macrophages for diagnosing aspiration in infant and children. Pediatr Pulmonol. 2007;42(5):452-7. doi: 10.1002/ppul.20593
References
Araviyskiy RA, Klimko NN, Vasil'eva NV. Diagnostika mikozov [Diagnosis of mycoses]. Sankt-Peterburg: SPbMAPO; 2004. 186 s. (in Russian)
Belyanin VL, Nekachalov VV. Morfologicheskaya diagnostika VICh-infektsii (SPIDa) [Morphological diagnosis of HIV infection (AIDS)]. Sankt-Peterburg; 1991. 22 s. (in Russian)
Gaydul' KV, Leshchenko IV, Mukonin AA. Aspiratsionnaya pnevmoniya: nekotorye aspekty etiologii, patogeneza, diagnostiki i problemy ratsional'noy antibiotikoterapii [Aspiration pneumonia: some aspects of etiology, pathogenesis, diagnosis and problems of rational antibiotic therapy]. Intensivnaya terapiya. 2005;3:169-75. (in Russian)
Hlumcher FS, Dubrov SO. Aspiratsiina pnevmoniia [Aspiration pneumonia] [Internet]. Vnutrennyaya meditsina. 2007 [tsytovano 2016 Liut 10];6(6). Dostupno: http://www.mif-ua.com/archive/article/3073 (in Ukrainian)
Lysenko AYa, Tur'yanov MKh, Lavdovskaya MV, Podol'skiy VM. VICh-infektsiya i SPID-assotsiiruemye zabolevaniya [HIV infection and AIDS-associated diseases]. Moskva: Rarog"; 1996. 624 s. (in Russian)
Khmel'nitskiy OK, Khmel'nitskaya NM. Patomorfologiya mikozov cheloveka [Pathomorphology of human mycoses]. Sankt-Peterburg: SPbMAPO; 2005. 432 s. (in Russian)
Bosma KJ, Lewis JF. Emerging therapies for treatment of acute lung injury and acute respiratory distress syndrome. Expert Opin Emerg Drugs. 2007;12(3):461-77. doi: 10.1517/14728214.12.3.461
Furuya MEY, Moreno-Córdova V, Ramírez-Figueroa JL, Vargas MH, Ramón-García G, Ramírez-San Juan DH. Cutoff value of lipid-laden alveolar macrophages for diagnosing aspiration in infant and children. Pediatr Pulmonol. 2007;42(5):452-7. doi: 10.1002/ppul.20593
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.