КОНЦЕПЦІЯ КАДРОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕФОРМИ СУДОВО-МЕДИЧНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2022.2Ключові слова:
судово-медична експертиза, патологічна анатомія, лікар-патолог, післядипломна освітаАнотація
Автори проаналізували зарубіжний досвід підготовки судово-медичних експертів. Цей досвід порівнювали з відповідною системою підготовки лікарів-судово-медичних експертів, що існувала в Україні до 2022 року. Така аргументована оцінка реформи підготовки лікарів-судебно-медичних експертів в Україні. Внесено пропозиції про зміни цієї реформи, які полягають в тому, щоб замість лікарів патологоанатомів готували лікарів-патологів. Запропонована концепція програми підготовки лікарів-патологів є синтезом навчальних програм лікарів-патологоанатомів та лікарів-судово-медичних експертів. Відповідно до концепції авторів лікар-патолог повинен в результаті підготовки отримати достатній обсяг компетенцій для практичної роботи на посаді лікаря-патологоанатома та обсяг компетенцій, який буде прийнятним для підготовки на його основі лікаря-судово-медичного експерта.
Посилання
Про затвердження Положення про інтернатуру та вторинну лікарську (провізорську) спеціалізацію. Наказ МОЗ України від 22.06.2021 № 1254 [Інтернет]. Київ; 2021 [цитовано 2022 Лют 17]. Доступно: https://moz.gov.ua/uploads/6/32466-dn_1254_22_06_2021_dod.pdf
Клевно ВА, Назаров ЮВ, Романько НА. Судебная медицина в Соединенных Штатах Америки, прошлое и настоящее. Судебная медицина. 2018;4(1):48-50. doi: http://dx.doi.org/10.19048/2411-8729-2018-4-1-48-50
Эдвин Э. Судебно-медицинская экспертиза в Германии: процессуальные, организационные и методологические аспекты. Судебная медицина. 2015;1(2):31-3.
Гуров ОМ, Антонов АГ, Клименко МО, Сургай НМ, Татарко СВ, Дубіна СО, та ін. Концепція підготовки судово-медичних експертів в Україні. Судово-медична експертиза. 2022;1:24-9. doi: https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2022.3
Cheng L, Bostwick DG, editors. Essentials of Anatomic Pathology. 4th ed. Springer; 2016. 2121p.
References
Pro zatverdzhennia Polozhennia pro internaturu ta vtorynnu likars'ku (provizors'ku) spetsializatsiiu [On approval of the Regulations on internships and secondary medical (pharmacy) specialization]. Nakaz MOZ Ukrainy vid 22.06.2021 № 1254 [Internet]. Kyiv; 2021 [tsytovano 2022 Liut 17]. Dostupno: https://moz.gov.ua/uploads/6/32466-dn_1254_22_06_2021_dod.pdf (in Ukrainian)
Klevno VA, Nazarov YuV, Roman'ko NA. Sudebnaya meditsina v Soedinennykh Shtatakh Ameriki, proshloe i nastoyashchee [Forensic science in the United States of America, past and present]. Sudebnaya meditsina. 2018;4(1):48-50. doi: http://dx.doi.org/10.19048/2411-8729-2018-4-1-48-50 (in Russian)
Edvin E. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza v Germanii: protsessual'nye, organizatsionnye i metodologicheskie aspekty [Forensic medicine in Germany: legal, organisational and methodic aspect]. Sudebnaya meditsina. 2015;1(2):31-3. (in Russian)
Hurov OM, Antonov AH, Klymenko MO, Surhai NM, Tatarko SV, Dubina SO, ta in. Kontseptsiia pidhotovky sudovo-medychnykh ekspertiv v Ukraini [Concept of professional training forensic experts in Ukraine]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2022;1:24-9. doi: https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2022.3 (in Ukrainian)
Cheng L, Bostwick DG, editors. Essentials of Anatomic Pathology. 4th ed. Springer; 2016. 2109p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.