АНАЛІЗ КОМІСІЙНИХ СУДОВО-МЕДИЧНИХ ЕКСПЕРТИЗ, ПРОВЕДЕНИХ У СПРАВАХ ЩОДО ПРИТЯГНЕННЯ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2015.13Ключові слова:
комісійна судово-медична експертиза, лікарська помилка, причинний зв’язок, аналізАнотація
Проведено аналіз комісійних судово-медичних експертиз, виконаних в Хмельницькому обласному бюро судово-медичної експертизи за п’ять років. Встановлено співвідношення кількості експертиз, по так званим «лікарським справам», до загальної кількості проведених в цьому відділі
експертиз. Проаналізовано допущені медичними працівниками помилки та розподілено їх на чотири основні групи. Крім того, проаналізовано результати комісійних судово-медичних експертиз та виділено основні групи помилок, допущення яких перебувало в причинному зв’язку з настанням смерті пацієнтів або з негативними наслідками для здоров’я останніх.
Посилання
Бисюк ЮВ. Ненадлежащее оказание экстренной медицинской помощи (критерии экспертной оценки и медико-правовые аспекты и проблемы) [автореферат]. Москва; 2008. 48 с.
Вермель ИГ. Судебно-медицинская експертиза лечебной деятельности. Свердловск; 1988. 111 с.
Винницкая ИМ. Ненадлежащее оказание медицинской помощи больным в отоларангологической практике (медико-правовые аспекты) [автореферат]. Ростов-на-Дону; 1999. 25 с.
Лузанова ИМ. Ненадлежащее оказание медицинской помощи в акушерской практике (медико-правовые аспекты и проблемы) [автореферат]. Москва; 2007. 25 с.
Сергеев ЮД. Профессия врача: юридические основы. Киев; 1988. 205 с.
References
Bisyuk YuV. Nenadlezhashchee okazanie ekstrennoy meditsinskoy pomoshchi (kriterii ekspertnoy otsenki i mediko-pravovye aspekty i problemy) [Improper provision of emergency medical care (peer review criteria and medico-legal aspects and problems)] [avtoreferat]. Moscow; 2008. 48 p. (in Russian)
Vermel' IG. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza lechebnoy deyatel'nosti [Forensic medical examination of medical activity]. Sverdlovsk; 1988. 111 p. (in Russian)
Vinnitskaya IM. Nenadlezhashchee okazanie meditsinskoy pomoshchi bol'nym v otolarangologicheskoy praktike (mediko-pravovye aspekty) [Improper provision of medical care to patients in otolaryngological practice (medical and legal aspects)] [avtoreferat]. Rostov-na-Donu; 1999. 25 p. (in Russian)
Luzanova IM. Nenadlezhashchee okazanie meditsinskoy pomoshchi v akusherskoy praktike (mediko-pravovye aspekty i problemy) [Improper provision of medical care in obstetric practice (medical-legal aspects and problems)] [avtoreferat]. Moscow; 2007. 25 p. (in Russian)
Sergeev YuD. Professiya vracha: yuridicheskie osnovy [Medical Profession: Legal Basics]. Kiev; 1988. 205 p. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.