АНАЛІЗ ДЕФЕКТІВ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ЗА ДАНИМИ КОМІСІЙНИХ СУДОВО-МЕДИЧНИХ ЕКСПЕРТИЗ В ДУ «ГОЛОВНЕ БЮРО СУДОВО-МЕДИЧНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ МОЗ УКРАЇНИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2015.11Ключові слова:
судово-медична експертиза, дефект надання медичної допомоги, висновок експертаАнотація
Наряду з помилками, які допускаються лікарями-клініцистами у наданні медичної допомоги, судово-медичні експерти, у свою чергу, самі
допускають помилки при проведенні експертиз за «лікарськими справами». Тому метою дослідження було виявлення помилок, допущених при наданні медичної допомоги, шляхом аналізу комісійних судово-медичних експертиз, виконаних у «Головному бюро судово-медичної експертизи МОЗ України» за 2012-2014 рр за справами стосовно дефектів надання медичної допомоги, а також співставлення судово-медичної оцінки цих помилок експертами ГБ та різних обласних бюро судово-медичної експертизи України. У статті наведені дані з експертиз, загальна кількість всіх, підтверджених, уточнених та змінених комісійних судово-медичних експертиз, що були надіслані до ГБ з різних регіонів України. Надані
статистичні дані щодо співвідношення експертиз стосовно лікарських справ за різними спеціальностей лікарів. Проаналізовані недоліків, що припускалися при проведенні експертиз в обласних бюро СМЕ України, що може бути підставою для призначення повторної експертизи.
Посилання
Бабенко-Зваридчук Е. Лікарська помилка: причини та наслідки [Інтернет]. Медико-правовой портал 103-law.org.ua. 2012[цитовано 2015 Жов 13]. Доступно: http://103-law.org.ua/Article.aspx?a=61
Сенко У. В Україні нема статистики лікарських помилок [Інтернет]. Zaxid.Net. 2012[цитовано 2015 Жов 27]. Доступно: https://zaxid.net/v_ukrayini_nema_statistiki_likarskih_pomilok__ekspert_n1266352
«Врачебные ошибки» в Украине: «статей» хватает, но «сажают» пока мало [Інтернет]. BetaDomik. 2011[цитировано 2015 Окт 22]. Доступно: https://domik.ua/novosti/vrachebnye-oshibki-v-ukraine-statej-xvataet-no-sazhayut-poka-malo-n119666.html
Сенюта І. Лікарська помилка і як з нею боротися [Інтернет]. Galinfo. 2013[цитовано 2015 Жов 09]. Доступно: https://galinfo.com.ua/articles/likarska_pomylka_i_yak_z_neyu_borotysya_125439.html
Стеблюк ВВ. Правові та морально-етичні аспекти кримінальних правопорушень у сфері професійної діяльності медичних працівників. Судово-медична експертиза. 2013;2:45-8.
Дунаєвська ЛГ. Розслідування злочинів, вчинених під час надання медичної допомоги. Київ; 2012. 168 с.
References
Babenko-Zvarydchuk E. Likars'ka pomylka: prychyny ta naslidky [Medical error: causes and consequences] [Internet]. Medyko-pravovoi portal 103-law.org.ua. 2012[tsytovano 2015 Zhov 13]. Dostupno: http://103-law.org.ua/Article.aspx?a=61 (in Ukrainian)
Senko U. V Ukraini nema statystyky likars'kykh pomylok [There are no statistics of medical errors in Ukraine] [Internet]. Zaxid.Net. 2012[tsytovano 2015 Zhov 27]. Dostupno: https://zaxid.net/v_ukrayini_nema_statistiki_likarskih_pomilok__ekspert_n1266352 (in Ukrainian)
«Vrachebnye oshibki» v Ukraine: «statey» khvataet, no «sazhayut» poka malo [“Medical errors” in Ukraine: there are enough “articles”, but there are still few “imprisonments”] [Internet]. BetaDomik. 2011[tsitirovano 2015 Okt 22]. Dostupno: https://domik.ua/novosti/vrachebnye-oshibki-v-ukraine-statej-xvataet-no-sazhayut-poka-malo-n119666.html (in Russian)
Seniuta I. Likars'ka pomylka i yak z neiu borotysia [Medical error and how to deal with it] [Internet]. Galinfo. 2013[tsytovano 2015 Zhov 09]. Dostupno: https://galinfo.com.ua/articles/likarska_pomylka_i_yak_z_neyu_borotysya_125439.html (in Ukrainian)
Stebliuk VV. Pravovi ta moral'no-etychni aspekty kryminal'nykh pravoporushen' u sferi profesiinoi diial'nosti medychnykh pratsivnykiv [Legal and moral and ethical aspects of criminal offenses in the field of professional activity of medical workers]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2013;2:45-8. (in Ukrainian)
Dunaievs'ka LH. Rozsliduvannia zlochyniv, vchynenykh pid chas nadannia medychnoi dopomohy [Investigation of crimes committed during the provision of medical care]. Kiev; 2012. 168 p. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.