Можливості соціального прогнозування в сфері судово-медичної експертизи на підставі виявлених закономірностей
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2019.7Ключові слова:
судово-медична експертиза, насильницька смерть, закономірності, статистичний аналіз, прогнозування, екстраполяціяАнотація
Стаття пропонує розширений ретроспективний статистичний аналіз випадків насильницької смерті в шести різнорозташованих областях України. Матеріалами дослідження були дані річних звітів Миколаївського, Херсонського, Кіровоградського, Житомирського, Волинського обласних бюро за періоди 2009-2012рр, 2013-2017рр та Луганського обласного бюро за період 2014-2017рр. Проведений аналіз підтвердив існування закономірностей у відсотковому співвідношенні випадків насильницької смерті у всіх зазначених обласних бюро, що підтверджує дієвість застосування методів соціального прогнозування в секторі судово-медичної експертизи.
Посилання
Bachinskiy VT, Mishalov VD, Filipchuk OV, Voychenko VV, Krivda GF. Logiko-filosofskoe issledovanie sudebno-meditsinskikh zakonomernykh svyazey [Logical philosophical investigations of forensic regular connection]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2015;2:44-54. (in Russian)
Voronov VT. Prichinno-sistemnyy analiz sudebno-meditsinskikh determinatsiy [Cause-system analysis in forensic determinations]. Praktychna filosofiia. 2009;4:31-41. (in Russian)
Mishalov VD, Voronov VT, Musiienko DV, Plakhotniuk IM. Metodolohichni pytannia proektuvannia sudovo-medychnykh zakonomirnykh zv’iazkiv [Methodological issues in the design of forensic relationships]. Visnyk morfolohii. 2010;16(1):221-3. (in Ukrainian)
Moiseev VI. Filosofiya nauki: Filosofskie problemy biologii i meditsiny [Philosophical problems of biology and medicine]. Moskva:Geotar-media; 2008. 560 s. (in Russian)
Sadovskiy VN. Novaya filosofskaya entsiklopediya [New philosophical encyclopedia]. T.3. Moskva: Mysl'; 2001. 552 s. (in Russian)
Pirogov SV. Sotsial'noe prognozirovanie i proektirovanie [Social Forecasting and Design]. Moskva: Prospekt; 2016. 376 s. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.