КОМПЛЕКСНЕ ВИКОРИСТАННЯ АНТРОПОМЕТРИЧНОГО ТА ДЕРМАТОГЛІФІЧНОГО МЕТОДІВ ПРИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ НЕВІДОМОЇ ОСОБИ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2022.7Ключові слова:
ідентифікація невідомої особи, антропометрія, дерматогліфікаАнотація
Ідентифікація невідомої особи – питання, що є актуальним на даний час.
Комплексне використання простих, доступних, достовірних методів, передбачених вимогами DVI-Interpol, дозволяє з застосуванням штучних нейронних мереж ідентифікувати невідому особу, що важливо у випадках масової загибелі людей, братських поховань тощо. У статті представлена методика проведення комплексного дослідження фенотипу людини з метою її подальшої ідентифікації.
Посилання
Войченко ВВ, Мішалов ВД, Мамедов ШМо, В’юн ВВ, Івашина ОХ. Комплексний підхід при проведенні судово-медичної ідентифікації загиблих під час збройних конфліктів та катастроф. Судово-медична експертиза. 2017;1:20-5.
Mishalov VD, Serebrennikova OA, Klimas LA, Gunas VI. Regional trends indicators finger dermatoglyphics among modern Ukrainians. Biomedical and Biosocial Anthropology. 2018;30:5-12. doi: 10.31393/bba30-2018-01
Козань НМ. Взаємозв’язок гребінцевого малюнку пальців рук з антропометричними параметрами осіб жіночої статі. Український журнал медицини, біології та спорту. 2018;3(4):28-31. doi: 10.26693/jmbs03.04.028
Kozan NM. Forensic criteria of undefined personal identification using the complex study of phenotypical and dermatoglipic signs. Судово-медична експертиза. 2018;1:30-4.
Козань НМ. Діагностика загальних фенотипових ознак людини шляхом комплексного дослідження дерматогліфічних особливостей кисті та стопи [дисертація]. Київ; 2018. 418 с.
References
Voichenko VV, Mishalov VD, Mamedov ShMo, V’iun VV, Ivashyna OKh. Kompleksnyi pidkhid pry provedenni sudovo-medychnoi identyfikatsii zahyblykh pid chas zbroinykh konfliktiv ta katastrof [A comprehensive approach for the forensic identification of victims during armed conflicts and disasters]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2017;1:20-5 (in Ukrainian)
Mishalov VD, Serebrennikova OA, Klimas LA, Gunas VI. Regional trends indicators finger dermatoglyphics among modern Ukrainians. Biomedical and Biosocial Anthropology. 2018;30:5-12. doi: 10.31393/bba30-2018-01
Kozan' NM. Vzaiemozv’iazok hrebintsevoho maliunku pal'tsiv ruk z antropometrychnymy parametramy osib zhinochoi stati [Interconnection of Comb Pictures of Fingers with Anthropometric Parameters of Females]. Ukrains'kyi zhurnal medytsyny, biolohii ta sportu. 2018;3(4):28-31. doi: 10.26693/jmbs03.04.028 (in Ukrainian)
Kozan NM. Forensic criteria of undefined personal identification using the complex study of phenotypical and dermatoglipic signs. Sudovo-medychna ekspertyza. 2018;1:30-4.
Kozan' NM. Diahnostyka zahal'nykh fenotypovykh oznak liudyny shliakhom kompleksnoho doslidzhennia dermatohlifichnykh osoblyvostei kysti ta stopy [Diagnosis of general human phenotypic traits by a comprehensive study of dermatoglyphic features of the hand and foot] [dysertatsiia]. Kyiv; 2018. 418 s. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.