Проблемні питання щодо механізму виникнення тілесних ушкоджень при зіткненні пішохода з бічною частиною рухомого автомобіля (тангенційне зіткнення)
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2016.13Ключові слова:
автотравма, судово-медична експертизаАнотація
У статті висвітлено деякі проблемні питання механізму виникнення тілесних ушкоджень при зіткненні пішохода з бічною частиною автомобіля, що рухається. Показано, що на механізм утворення тілесних ушкоджень та переміщення тіла у різні фази ДТП, при зіткненні пішохода з бічною поверхнею автомобіля, насамперед впливає швидкість руху автомобіля, залежно від чого вектори руху учасників можуть змінюватися. При визначенні механізму виникнення тілесних ушкоджень судово-медичний експерт повинен добре знати секційну морфологічну картину при різних видах автомобільної травми та проводити їх диференціацію. Також повною мірою використовувати додаткові (лабораторні) дослідження предметів одягу та взуття та проводити аналіз матеріалів кримінального провадження (огляд місця виявлення трупа, огляд транспортного засобу, результати автотехнічної та трасологічної експертиз). При цьому судово-медичний експерт не повинен віддавати перевагу макро- або мікроскопічним методам дослідження, їх треба вміло і раціонально поєднувати, перш ніж ухвалити остаточне рішення.
Посилання
Плевинскис П.В. Исходные данные и алгоритм работы экспертов при проведении комплексных судебно- медицинских и транспортно-трассологических экспертиз в случаях наезда автомобиля на пешехода. Судово-медична експертиза. 2013;2:8-11.
Грязін ВІ, Гіжевський ВК, Рощин ОІ. Підготовка та призначення судових експертиз. Київ: Школа; 2004. 560 с.
Гончаренко ВГ. Експертизи у судовій практиці. Київ: Юрінком Інтер; 2004. 388 с.
Щербаковский М.Г. Судебные экспертизы: назначение, производство, использование. Харьков: Эспада; 2005. 544 с.
Плевинскис ПВ. Некоторые типичные трудности при проведении единоличных судебно-медицинских экспертиз в случаях наезда автомобиля на пешехода со смертельным исходом. Судово-медична експертиза. 2015;1:59-62.
Плевинскис ПВ, Кривда ГФ. Проблемные вопросы регламентации проведения комиссионных судебно- медицинских экспертиз и комплексных экспертиз в отделе комиссионных экспертиз бюро СМЭ. Судово-медична експертиза. 2014;2:9-11.
Солохин АА. Судебно-медицинская экспертиза в случаях автомобильной травмы. Москва: Медицина; 1968. 235 с.
References
Plevinskis P.V. Iskhodnye dannye i algoritm raboty ekspertov pri provedenii kompleksnykh sudebno- meditsinskikh i transportno-trassologicheskikh ekspertiz v sluchayakh naezda avtomobilya na peshekhoda [Background and it works expert in integrated forensic and transportation trasological expertise in cases hitting car for pedestrian]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2013;2:8-11. (in Russian)
Hriazin VI, Hizhevs'kyi VK, Roschyn OI. Pidhotovka ta pryznachennia sudovykh ekspertyz [Preparation and appointment of forensic examinations]. Kyiv: Shkola; 2004. 560 s. (in Ukrainian)
Honcharenko VH. Ekspertyzy u sudovii praktytsi [Examinations in judicial practice]. Kyiv: Yurinkom Inter; 2004. 388 s. (in Ukrainian)
Shcherbakovskiy M.G. Sudebnye ekspertizy: naznachenie, proizvodstvo, ispol'zovanie [Forensic expertise: purpose, production, use]. Khar'kov: Espada; 2005. 544 s. (in Russian)
Plevinskis PV. Nekotorye tipichnye trudnosti pri provedenii edinolichnykh sudebno-meditsinskikh ekspertiz v sluchayakh naezda avtomobilya na peshekhoda so smertel'nym iskhodom [Some typical difficulties in conducting sole forensic medical examinations in cases of a car collision with a pedestrian with a fatal outcome]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2015;1:59-62. (in Russian)
Plevinskis PV, Krivda GF. Problemnye voprosy reglamentatsii provedeniya komissionnykh sudebno- meditsinskikh ekspertiz i kompleksnykh ekspertiz v otdele komissionnykh ekspertiz byuro SME [Problem questions of commission forensic-medical and complex examinations’ carrying out in the department of commission examinations in bureau of FME]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2014;2:9-11. (in Russian)
Solokhin AA. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza v sluchayakh avtomobil'noy travmy [Forensic medical examination in cases of car injury]. Moskva: Meditsina; 1968. 235 s. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.