Судово-медичні погляди на оцінку непоправних наслідків травмування обличчя
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2016.6Ключові слова:
судово-медична експертиза, непоправне ушкодження, знівечення обличчя, компетентність лікаря судово-медичного експертаАнотація
Стаття присвячена пошукам шляхів удосконалення судово-медичної експертизи ушкоджень, які локалізуються на обличчі і викликають незгладимі наслідки. Розглядаються чинні процесуальні і нормативні вимоги щодо проведення таких експертиз, критерії непоправного знівечення обличчя, викликаного травмою, пропонується надати право лікарю судово-медичному експертові, що має спеціальні медичні знання з анатомії, фізіології обличчя, функції його окремих частин, й володіє загальнолюдськими поняттями про спотворення органів і тканин, визначати (у т.ч. комісійно) остаточно ступінь тяжкості тілесного ушкодження у випадках явного, безсумнівного післятравматичного знівечення обличчя.
Посилання
Авдеев МИ. Судебно-медицинская экспертиза живых лиц. Москва: Медицина; 1968. 376 с.
Вознесенский ВП, Иванов ВА. Оперативная хирургия и топографическая анатомия. Москва: Медгиз; 1959. 472 с.
Завальнюк АХ. Судова медицина: курс лекцій. 2-ге вид. Тернопіль: ТДМУ; 2006. 672 с.
Закон України Про судову експертизу. Голос України. 1994 Кві 21;74 (0824):5.
Кримінальний кодекс України: офіц. текст. Київ: Юрінком Інтер; 2001. 240 с.
Кримінальний кодекс України: наук.-практ. коментар. Т.2, Особлива частина. Харків: Право; 2013. 1040 с.
Кримінальний процесуальний кодекс України: офіц. текст. Київ; 2012. 326 с.
Гончаренко ВГ, Нор ВТ, Шумило МЄ, редактори. Кримінальний процесуальний кодекс України: наук.-практ. коментар. Київ: Юстініан; 2012. 1224 с.
Михайличенко БВ. Судова стоматологія. Київ: Леся; 2004. 352 с.
Про розвиток та вдосконалення судово-медичної служби України. Наказ МОЗ України від 17.01.1995 №6 [Інтернет]. Київ; 1995 [цитовано 2016 Січ 16]. Доступно: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0248-95#Text
Путинцев ВА, Абрамов СС. Неизгладимое обезображивание лица. Судебно-медицинская экспертиза. 2011;3:60-4.
References
Avdeev MI. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza zhivykh lits [Forensic medical examination of living persons]. Moskva: Meditsina; 1968. 376 s. (in Russian)
Voznesenskiy VP, Ivanov VA. Operativnaya khirurgiya i topograficheskaya anatomiya [Operative surgery and topographic anatomy]. Moskva: Medgiz; 1959. 472 s. (in Russian)
Zaval'niuk AKh. Sudova medytsyna: kurs lektsii [Ship medicine: course of lectures]. 2-he vyd. Ternopil': TDMU; 2006. 672 s. (in Ukrainian)
Zakon Ukrainy Pro sudovu ekspertyzu [Law of Ukraine On Forensic Examination]. Holos Ukrainy. 1994 Kvi 21;74 (0824):5. (in Ukrainian)
Kryminal'nyi kodeks Ukrainy: ofits. tekst [Criminal Code of Ukraine: official text]. Kyiv: Yurinkom Inter; 2001. 240 s. (in Ukrainian)
Kryminal'nyi kodeks Ukrainy: nauk.-prakt. Komentar [Criminal Code of Ukraine: scientific-practical. comment]. T.2, Osoblyva chastyna. Kharkiv: Pravo; 2013. 1040 s. (in Ukrainian)
Kryminal'nyi protsesual'nyi kodeks Ukrainy: ofits. tekst [Criminal Procedure Code of Ukraine: official text]. Kyiv; 2012. 326 s. (in Ukrainian)
Honcharenko VH, Nor VT, Shumylo MIe, redaktory. Kryminal'nyi protsesual'nyi kodeks Ukrainy: nauk.-prakt. Komentar [Criminal Procedure Code of Ukraine: scientific-practical comment]. Kyiv: Yustinian; 2012. 1224 s. (in Ukrainian)
Mykhailychenko BV. Sudova stomatolohiia [Forensic dentistry]. Kyiv: Lesia; 2004. 352 s. (in Ukrainian)
Pro rozvytok ta vdoskonalennia sudovo-medychnoi sluzhby Ukrainy [On the development and improvement of the forensic service of Ukraine]. Nakaz MOZ Ukrainy vid 17.01.1995 №6 [Internet]. Kyiv; 1995 [tsytovano 2016 Sich 16]. Dostupno: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0248-95#Text (in Ukrainian)
Putintsev VA, Abramov SS. Neizgladimoe obezobrazhivanie litsa [Irreparable facial disfigurement]. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza. 2011;3:60-4. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.