Особливості впровадження в бюро судово-медичної експертизи системи управління якістю за стандартом ISO 9001:2009
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2016.1Ключові слова:
ДСТУ ISO 9001:2009, система управління якістю, Настанова щодо якості, аудитАнотація
Система управління якістю - це організаційна основа управління будь-якою організацією. Під її створенням у відповідності до вимог міжнародних стандартів на системи управління якістю розуміється розроблення та впровадження цієї системи в діяльність організації, причому створюємо ми систему управління саме тими процесами, від яких залежить рівень якості послуг з проведення судово-медичних експертиз. Впровадження цієї системи в бюро судово-медичної експертизи не вимагає створення нової системи управління, а вимагає детального документування та регламентації всіх процесів, процедур та послуг.
Посилання
Національний стандарт України. ДСТУ ISO 9000:2007. Системи управління якістю. Основні положення та словник термінів. Київ: Держспоживстандарт України; 2008. 29 с.
Національний стандарт України. ДСТУ ISO 9001:2009. Системи управління якістю. Вимоги. Київ: Держспоживстандарт України; 2009. 26 с.
Державний стандарт України. ДСТУ ISO 9004:2001. Системи управління якістю настанови щодо поліпшення діяльності. Київ: Держстандарт України; 2001. 61 с.
Національний стандарт України. ДСТУ ISO 19011:2012. Настанови щодо здійснення аудитів систем управління. Київ: Мінекономрозвитку України; 2013. 29 с.
Бондаренко ОО. Значення компетентності персоналу у процесі впровадження системи менеджменту якості. Економіка та держава. 2009;4:70-2.
Друзюк В, Федак О. Система управління якістю - інвестиція в майбутнє. Стандартизація, сертифікація, якість. 2009;1:51-4.
References
Natsional'nyi standart Ukrainy. DSTU ISO 9000:2007. Systemy upravlinnia yakistiu. Osnovni polozhennia ta slovnyk terminiv [Quality management systems. Basic provisions and glossary of terms]. Kyiv: Derzhspozhyvstandart Ukrainy; 2008. 29 s. (in Ukrainian)
Natsional'nyi standart Ukrainy. DSTU ISO 9001:2009. Systemy upravlinnia yakistiu. Vymohy [Quality management systems. Requirements]. Kyiv: Derzhspozhyvstandart Ukrainy; 2009. 26 s. (in Ukrainian)
Derzhavnyi standart Ukrainy. DSTU ISO 9004:2001. Systemy upravlinnia yakistiu nastanovy schodo polipshennia diial'nosti [Quality management systems are guidelines for improving performance]. Kyiv: Derzhstandart Ukrainy; 2001. 61 s. (in Ukrainian)
Natsional'nyi standart Ukrainy. DSTU ISO 19011:2012. Nastanovy schodo zdiisnennia audytiv system upravlinnia [Guidelines for auditing management systems]. Kyiv: Minekonomrozvytku Ukrainy; 2013. 29 s. (in Ukrainian)
Bondarenko OO. Znachennia kompetentnosti personalu u protsesi vprovadzhennia systemy menedzhmentu yakosti [The importance of staff competence in the process of implementing a quality management system]. Ekonomika ta derzhava. 2009;4:70-2. (in Ukrainian)
Druziuk V, Fedak O. Systema upravlinnia yakistiu - investytsiia v maibutnie. Standartyzatsiia, sertyfikatsiia, yakist' [Quality management system - an investment in the future]. 2009;1:51-4. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.