Смертність від механічної асфіксії внаслідок утоплення в Івано-франківській області за 2012-2016 р.р.
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2017.24Ключові слова:
утоплення, судово-медична експертиза, механічна асфіксія, насильницька смерть, ненасильницька смерть, аналізАнотація
У статті проведено аналіз випадків смерті від механічної асфіксії внаслідок утоплення в Івано-Франківській області за останні п’ять років на основі матеріалів Івано-Франківського обласного бюро судово-медичної експертизи. Встановлено, що серед усіх причин смерті механічна асфіксія складає 19,1% (1502 випадків), а механічна асфіксія внаслідок уто- плення – 23,6% (354 випадки) від усіх видів механічної асфіксії. Фактором ризику смертності при механічній асфіксії внаслідок утоплення є чоловіча стать. Ймовірність померти від механічної асфіксії внаслідок утоплення в чоловіків у 5 разів вища, ніж у жінок. Збільшення кількості випадків утоплення пов’язане також із віком особи. Чим старша особа, тим є більший ризик померти від механічної асфіксії внаслідок утоплення.
Посилання
Чикун ВИ, Хлуднева НВ, Парилов СЛ. Значение диатомового анализа при судебно-медицинском исследовании трупов для подтверждения диагноза "Утопление". Вестник судебной медицины. 2014;2(3):33-5.
Трушус В, Вамзе Ё, Погуле Г. Судебно-медицинские лабораторные критерии установления утопления (за данными литературы). Буковинський медичний вісник. 2013;3(1):167-8.
World Health Organization. Drowning. Fact sheet [Internet]. Geneva: WHO; 2017 [updated 2017 May 5; cited 2017 Oct 6]. Available from: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs347/en/.
Шевчук ММ, Григорійчук ВІ, Іванов ОФ. Механічна асфіксія внаслідок утоплення як причина смерті по Львівській області за 2010-2014 роки за результатами роботи Львівського обласного бюро судово-медичної експертизи. Судово-медична експертиза. 2015;1:72-4.
World Health Organization. Global report on drowning: preventing a leading killer [Internet]. Geneva: WHO; 2017 [updated 2014 Nov 17; cited 2017 Oct 6]. Available from: https://www.who.int/publications/i/item/global-report-on-drowning-preventing-a-leading-killer.
References:
Chikun VI, Khludneva NV, Parilov SL. Znachenie diatomovogo analiza pri sudebno-meditsinskom issledovanii trupov dlya podtverzhdeniya diagnoza "Utoplenie" [Significance of diatom analysis in forensic study of corpses to confirm the diagnosis of "Drowning"]. Vestnik sudebnoy meditsiny. 2014;2(3):33-5. (in Russian)
Trushus V, Vamze E, Pogule G. Sudebno-meditsinskie laboratornye kriterii ustanovleniya utopleniya (za dannymi literatury) [The forensic medical laboratory criteria for establishing drowning (based on the literature data)]. Bukovyns'kyi medychnyi visnyk. 2013;3(1):167-8. (in Russian)
World Health Organization. Drowning. Fact sheet [Internet]. Geneva: WHO; 2017 [updated 2017 May 5; cited 2017 Oct 6]. Available from: http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs347/en/.
Shevchuk MM, Hryhoriichuk VI, Ivanov OF. Mekhanichna asfiksiia vnaslidok utoplennia yak prychyna smerti po L'vivs'kii oblasti za 2010-2014 roky za rezul'tatamy roboty L'vivs'koho oblasnoho biuro sudovo-medychnoi ekspertyzy [Mechanical asphyxia due to drowning as the cause of death on the L’viv area on the 2010-2014 years by the results of L’viv regional bureau forensics]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2015;1:72-4. (in Ukrainian)
World Health Organization. Global report on drowning: preventing a leading killer [Internet]. Geneva: WHO; 2017 [updated 2014 Nov 17; cited 2017 Oct 6]. Available from: https://www.who.int/publications/i/item/global-report-on-drowning-preventing-a-leading-killer.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.