Порівняльний аналіз та соціально-економічні проблеми самогубств в Пловдівській області (Болгарія) і в Хмельницькій області (Україна)
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2017.15Ключові слова:
судово-медична експертиза, самогубство, показник смертностіАнотація
В статті наданий порівняльний аналіз та соціально-економічні проблеми самогубств в Пловдівській області (Болгарія) і в Хмельницькій області (Україна) за період з 2006 по 2015 роки і вирахувано показник смертності на 100.000 насе- лення. Поаналізовано випадки залежно від статі, віку та економічного розвитку країн.
Посилання
Шестопалова ЛМ. Самовбивство: проблема, причини, запобігання: монографія. Київ: «Леся»; 2008. 236 с.
Відомості обласного інформаційно-аналітичного центру Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної ради.
Відомості до державної статистичної звітності (форма № 42) Хмельницького обласного бюро судово- медичної експертизи Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної ради з 2006 по 2015 рік.
Юрьева ЛН. Клиническая суицидология: монография. Днепропетровск: Пороги; 2006. 472 с.
Акабилиев В. Самоубийствата след смъртните случаи на остро отравяне а периода на социално-икономи- чески преход 1990-2000 г. в Пловдивски регіон / Акабилиев В., Илиев Я. // Българска медицина. – 2002. - т. 10. - № 5. – С. 422-25 .
Бакалов В. Самоубийствата при жените от Пловдивския регіон / В. Бакалов // Социална медицин. - 1995. - т. II. - № 4. - 41-42с.
Балтов М. Съдебномедицински аспекти на самоубийствата в Пловдивска област за периода 2000-2009. Дис- ертационен труд за присъждане, МУ Пловдив 2013. – 123 с.
Димитров И. Основи на научните проучвания в медицината. ИК “ВАП“ Пловдив 2007. – 234 с.
Дюркхайм Е. Самоубийството. Социологическо изследване. Враца 1999, “Плакра” ООД. – 453 с.
Леванова И. Бакалова В. Телчаров Г. и др. Динамика на самоубийствата в Пловдивска област след 2000 г. “Социална медицина” 2004 г. т. XII № 4; 20с.
Митрев И. Проучване на суицидното поведение при хоспитализирани пациенти с шизофрения / Митрев И., Масалджиева Р. // “Рецептор“. - 2005. - т.II. - № 1. - 45-50с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.