Судово-медична характеристика тріщин, як вагомих морфологічних ознак при визначенні механогенезу переломів довгих кісток нижньої кінцівки
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2017.14Ключові слова:
тріщини, переломи, морфологічні ознаки, біомеханіка, судова медицинаАнотація
Основною метою нашої роботи є дослідження закономірностей формування та розповсюдження тріщин діафізів довгих трубчастих кісток нижньої кінцівки для більш глибокого розуміння біомеханіки їх переломів. В якості матеріалу дослідження вибрані 128 випадків з ушкодженнями стегнової, великогомілкової та малогомілкової кісток. Отримані дані піддавали статистичній обробці з використанням багатофакторного дисперсійного аналізу. У роботі встановлено, що різні типи тріщин мають свої показники за кількістю та напрямком, відображаючи таким чином механіку переломів досліджуваних кісток. Встановлено, що особливу діагностичну цінність має величина кута відходження клиноподібних тріщин. Вказані закономірності можна використати в судово-медичній практиці при ретроспективному відновленні умов та обставин отримання травм.
Посилання
Нагорнов МН. Фрактографические исследования костной ткани при экспертизе переломов [автореферат]. Москва; 1992. 20 с.
Бахметьев ВИ, Кислов МА, Степанян НА. Особенности разрушений костной ткани при различных способах внешнего воздействия. Системный анализ и управление в биомедицинских системах. 2006;5(1);192-5.
Крюков ВН, редактор. Диагностикум механизмов и морфологии переломов при тупой травме скелета. 2-е изд. Новосибирск: Наука, 2011. 522 с.
References:
Nagornov MN. Fraktograficheskie issledovaniya kostnoy tkani pri ekspertize perelomov [Fractographic studies of bone tissue in the examination of fractures] [avtoreferat]. Moskva; 1992. 20 s. (in Russian)
Bakhmet'ev VI, Kislov MA, Stepanyan NA. Osobennosti razrusheniy kostnoy tkani pri razlichnykh sposobakh vneshnego vozdeystviya [Features of destruction of bone tissue with various methods of external influence]. Sistemnyy analiz i upravlenie v biomeditsinskikh sistemakh. 2006;5(1);192-5. (in Russian)
Kryukov VN, redaktor. Diagnostikum mekhanizmov i morfologii perelomov pri tupoy travme skeletal [Diagnosticum of mechanisms and morphology of fractures in blunt trauma of the skeleton]. 2-e izd. Novosibirsk: Nauka, 2011. 522 s. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.