Встановлення статевої зрілості у неповнолітніх, які перебувають у стані вагітності
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2016.18Ключові слова:
судово-медична експертиза, статева зрілість, цитологічні методиАнотація
На теперішній час у практиці судово-медичної експертизи залишається актуальним питання встановлення статевої зрілості у неповнолітніх дівчат, які перебувають у стані вагітності. В даній статті наведений приклад проведення судово-медичної експертизи за допомогою цитологічних методів дослідження.
Посилання
Бабанин АА, Соколова ИФ. Судебно-медицинская экспертиза половых состояний. Симферополь; 2001. 206 с.
Ковалев АВ, Звягин ВН. Порядок установления достижения половой зрелости: метод. реком. Москва; 2012. 14 с.
Бурчинський ВГ, Старовойтова РО, Хохолєва ТВ, Ліщенко ОП. Визначення регіонального походження клітин при судово-медичній експертизі підозрюваних у статевих злочинах: метод. реком. Київ; 2005. 23 с.
Сердюков МГ. Судебная гинекология и судебное акушерство. Москва: Медицина; 1964. 294 с.
Панфиленко ОА. Правила судебно-медицинской акушерcко-гинекологической экспертизы. Москва; 1966. 20 с.
Семенюта АН. Подростковая беременность – серьёзная проблема. Львов; 2014. 21 с.
Правила проведення судово-медичних експертиз (обстежень) з приводу статевих станів в бюро судово-медичної експертизи. Наказ МОЗ України від 17 січня 1995 №6 [Інтернет]. Київ; 1995 [цитовано 2016 Жов 15]. Доступно: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0253-95#Text
References
Babanin AA, Sokolova IF. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza polovykh sostoyaniy [Forensic examination of sexual conditions]. Simferopol'; 2001. 206 s. (in Russian)
Kovalev AV, Zvyagin VN. Poryadok ustanovleniya dostizheniya polovoy zrelosti: metod. rekom. [The procedure for establishing the attainment of puberty: method. recom.]. Moskva; 2012. 14 s. (in Russian)
Burchyns'kyi VH, Starovoitova RO, Khokholieva TV, Lischenko OP. Vyznachennia rehional'noho pokhodzhennia klityn pry sudovo-medychnii ekspertyzi pidozriuvanykh u statevykh zlochynakh: metod. rekom. [Determination of regional origin of cells during forensic examination of suspects in sexual crimes: a method. rekom.]. Kyiv; 2005. 23 s. (in Ukrainian)
Serdyukov MG. Sudebnaya ginekologiya i sudebnoe akusherstvo [Forensic gynecology and forensic obstetrics]. Moskva: Meditsina; 1964. 294 s. (in Russian)
Panfilenko OA. Pravila sudebno-meditsinskoy akushersko-ginekologicheskoy ekspertizy [Rules of forensic obstetric and gynecological examination]. Moskva; 1966. 20 s. (in Russian)
Semenyuta AN. Podrostkovaya beremennost' – ser'eznaya problema [Teenage pregnancy is a serious problem]. L'vov; 2014. 21 s. (in Russian)
Pravyla provedennia sudovo-medychnykh ekspertyz (obstezhen') z pryvodu statevykh staniv v biuro sudovo-medychnoi ekspertyzy [Rules for conducting forensic medical examinations regarding sexual conditions in the bureau of forensic medical examination]. Nakaz MOZ Ukrainy vid 17 sichnia 1995 №6 [Internet]. Kyiv; 1995 [tsytovano 2016 Zhov 15]. Dostupno: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0253-95#Text (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.