Несмертельна пневмострільна травма: структурний аналіз та морфологічні особливості ушкоджень
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2016.10Ключові слова:
пневмострільна травма, пневмострільне поранення, пневматична зброя, потужність зброї, ступінь тяжкості ушкодженняАнотація
Виконано структурний аналіз несмертельної пневмострільної травми, що заподіяна при пострілах переважно із пневматичних пістолетів, а також гвинтівок, калібру 4,5 мм. Основні причини поранень – хуліганство, побутові конфлікти, нещасні випадки, розбійні напади. Частіше уражалися голова, груди та нижні кінцівки, рідше – верхні кінцівки і шия. Із гвинтівок великої та надвеликої потужності заподіяні проникні пневмострільні поранення основних порожнин тіла з ушкодженням головного й спинного мозку та внутрішніх органів, з крововиливами і переломами кісток скелета. Внаслідок пострілів із пістолетів та гвинтівок малої потужності спостерігалися проникні поранення тільки в порожнину черепа, переважно після проходження снарядом очного яблука. Переважну більшість поранень за ступенем тяжкості визначено як легкі тілесні ушкодження. Тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості
склали 2 %. До тяжких тілесних ушкоджень віднесено 13 % поранень здебільше за ознаками небезпеки для життя, а також втрати зору.
Посилання
Козаченко ИН, Плетенецкая АА. Структура повреждений из пневматического оружия и их судебно-медицинская оценка (по данным Харьковского ОБСМЭ). В: Бокаріусовські читання: матер. 2-ї міжнар. наук.-практ. конф. судових медиків і криміналістів, присвяч. 60-річ. Харк. товариства судових медиків і криміналістів ім. проф. М.М. Бокаріуса; 2008 Лис 28-29; Харків. Харків; 2008. с. 106-7.
Зозуля ВМ. Медико-статистичний аналіз ушкоджень, заподіяних при виконанні пострілів із вогнепальної, пневматичної зброї та засобів ударно-травматичної дії за даними Житомирського обласного бюро судово- медичної експертизи. Судово-медична експертиза. 2011;4:21-3.
Козаченко ІМ. Класифікація сучасної пневматичної зброї. В: Теорія та практика судової експертизи і криміналістики: зб. наук. праць. Вип. 8. Харків: Право; 2008. с. 219-24.
References
Kozachenko IN, Pletenetskaya AA. Struktura povrezhdeniy iz pnevmaticheskogo oruzhiya i ikh sudebno-meditsinskaya otsenka (po dannym Khar'kovskogo OBSME) [The structure of injuries from pneumatic weapons and their forensic medical assessment (according to the Kharkiv OBSME)]. V: Bokariusovs'ki chytannia: mater. 2-i mizhnar. nauk.-prakt. konf. sudovykh medykiv i kryminalistiv, prysviach. 60-rich. Khark. tovarystva sudovykh medykiv i kryminalistiv im. prof. M.M. Bokariusa; 2008 Lys 28-29; Kharkiv. Kharkiv; 2008. s. 106-7. (in Russian)
Zozulia VM. Medyko-statystychnyi analiz ushkodzhen', zapodiianykh pry vykonanni postriliv iz vohnepal'noi, pnevmatychnoi zbroi ta zasobiv udarno-travmatychnoi dii za danymy Zhytomyrs'koho oblasnoho biuro sudovo-medychnoi ekspertyzy [Medical and statistical analysis of injuries caused by shots from firearms, pneumatic weapons and means of shock and trauma, according to the Zhytomyr Regional Bureau of Forensic Medicine]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2011;4:21-3. (in Ukrainian)
Kozachenko IM. Klasyfikatsiia suchasnoi pnevmatychnoi zbroi [Classification of modern air guns]. V: Teoriia ta praktyka sudovoi ekspertyzy i kryminalistyky: zb. nauk. prats'. Vyp. 8. Kharkiv: Pravo; 2008. s. 219-24. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.