Современный взгляд на контакт тела пешехода с колесом автомобиля при ДТП
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2016.9Ключові слова:
судово-медична експертиза, автомобільна травмаАнотація
Традиційно, контакт тіла людини із колесом автомобілю, що рухається, прийнято зводити до переїзду части- ни тіла колесом, повному або неповному. Аналіз сучасної експертної практики свідчить про те, що, окрім класичного «переїзду», існують і інші варианти контакту тіла людини із колесом: попадання гомілки постраждалого між колесом автомобілю, що рухається, та колесною аркою, а також удар колесом у ділянку нижніх кінцівок постраждалого. При цьому травмування колесом може мати місце не тільки при горизонтальному, але і при вертикальному положенні тіла постраждалого.
Посилання
Сашко СЮ, Исаков ВД, Дробленков АВ. Судебно-медицинская диагностика объема повреждений кожи бедра при переезде транспортными средствами разной массы. Судебно-медицинская экспертиза. 2011;4:7-10.
Солохин АА. Судебно-медицинская экспертиза в случаях автомобильной травмы. Москва: Медицина; 1968. Гл. 5, Повреждения при переезде тела человека колесами автомобиля; с. 88-127.
Матышев АА. Распознавание основных видов автомобильной травмы. Ленинград: Медицина; 1969. 128 с.
Рахимов АА, Смирнов ВФ. Некоторые вопросы судебно-медицинской экспертизы несмертельной автомобильной травмы. Ташкент: Медицина; 1976. 76 с.
Бедрин ЛМ. Избранные лекции по судебной медицине (судебно-медицинская травматология). Ярославль: Ярославск. гос. мед. институт; 1989. Лекция 3, Судебно-медицинская экспертиза автомобильной травмы; с. 41-69.
References.
Sashko SYu, Isakov VD, Droblenkov AV. Sudebno-meditsinskaya diagnostika ob"ema povrezhdeniy kozhi bedra pri pereezde transportnymi sredstvami raznoy massy [Forensic medical diagnostics of the extent of the trauma to the thigh skin inflicted by motor vehicles of different weight]. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza. 2011;4:7-10. (in Russian)
Solokhin AA. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza v sluchayakh avtomobil'noy travmy. Moskva: Meditsina; 1968. Gl. 5, Povrezhdeniya pri pereezde tela cheloveka kolesami avtomobilya [Damage when moving a human body with the wheels of a car]; s. 88-127. (in Russian)
Matyshev AA. Raspoznavanie osnovnykh vidov avtomobil'noy travmy [Recognizing the main types of car injury]. Leningrad: Meditsina; 1969. 128 s. (in Russian)
Rakhimov AA, Smirnov VF. Nekotorye voprosy sudebno-meditsinskoy ekspertizy nesmertel'noy avtomobil'noy travmy [Some questions of the forensic medical examination of a non-fatal car injury]. Tashkent: Meditsina; 1976. 76 s. (in Russian)
Bedrin LM. Izbrannye lektsii po sudebnoy meditsine (sudebno-meditsinskaya travmatologiya). Yaroslavl': Yaroslavsk. gos. med. institut; 1989. Lektsiya 3, Sudebno-meditsinskaya ekspertiza avtomobil'noy travmy [Forensic examination of a car injury]; s. 41-69. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.