Велосипедна травма у наш час – її актуальність та особливості
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2016.4Ключові слова:
велосипедна травма, судово-медична експертизаАнотація
В статті розглянута особливості велосипедної травми на сучасному етапі: її відмінності від інших видів транспортних травм, особливо, механізм утворення і характеристики виникають при ній пошкоджень. При цьому, були викорис- тані статистичні дані та дані практичних експертиз останніх 10 років. В результаті виділені і класифіковані різновиди велосипедне травми, їх фази, найбільш часто зустрічаються в них пошкодження. Також згадуються фактори, які впливають на її виникнення і перебіг. З огляду на сучасні тенденції до збільшення використання велосипеда, як засобу пересування, великий обсяг транспорту на дорогах і зростання інтенсивності його руху, актуальність цього дослідження зростає.
Посилання
Гуревич И, Вишневский А, Рассукованый А. Велосипед и путешествия. Санкт-Петербург: Компьютербург; 2006. 257 с.
Бабанін АА, Мішалов ВД, Біловицький ОВ, Скребкова ОЮ. Судова медицина. Сімферополь: НАТА; 2012. 580 с.
Кононенко ВИ, Тагаев НН, составители. Дифференциальная диагностика мотоциклетной травмы. Харьков; 1985. 36 с.
Седов АВ. За рулем велосипеда. Москва: Детгиз; 1960. 86 с.
Попов ВЛ. Черепно-мозговая травма: Судебно-медицинские аспекты. Ленинград: Медицина; 1988. 240 с.
Хохлов ВВ. Повреждения грудной клетки тупыми предметами (биомеханика, диагностике, морфология). Смоленск; 1996. 193 с.
Феличано ДВ, Маттокс КЛ, Мур ЭЕ. Травма. Т.1. Москва: Бином. Лаборатория знаний; 2013. 520 с.
Коновалов А.И., Крюков В.Н., Новоселов В.П., Плаксин В.О., Саркисян Б.А., Янковский В.Э. Диагностикум механизмов и морфологии переломов при тупой травме скелета. Т.3. Механизмы и морфология повреждений позвоночника. Новосибирск: Наука; 1998. 140 с.
Бабкіна ОП, Герасименко ОІ, Казімірко НК, Шевченко ВВ, Шевченко ЛА, Коробко ІС. Морфологія ушкоджень органів черевної порожнини та заочеревинного простору при механічній травмі. Луганськ; 2013. 135 с.
Крюков ВН. Основы механо- и морфогенеза переломов. Москва: Фолиум; 1995. 232 с.
Цыкалов ВК, Мачинский ПА, Цыкалов ВВ. Дифференциальная диагностика самопроизвольных падений и падений на плоскости. В: Современные научные и практические разработки судебных медиков Мордовии. Вып. 1. Саранск; 1998. с. 18-21.
Гуревич И, Вишневский А, Разин Ю, редакторы. Современный велосипед. 2-е изд. Санкт-Петербург: Велопитер; 2009. 300 с.
References
Gurevich I, Vishnevskiy A, Rassukovanyy A. Velosiped i puteshestviya [Bicycle and travel]. Sankt-Peterburg: Komp'yuterburg; 2006. 257 s. (in Russian)
Babanin AA, Mishalov VD, Bilovyts'kyi OV, Skrebkova OIu. Sudova medytsyna [Forensic Medicine]. Simferopol': NATA; 2012. 580 s. (in Ukrainian)
Kononenko VI, Tagaev NN, sostaviteli. Differentsial'naya diagnostika mototsikletnoy travmy [Differential diagnosis of motorcycle injury]. Khar'kov; 1985. 36 s. (in Russian)
Sedov AV. Za rulem velosipeda [Driving a bicycle]. Moskva: Detgiz; 1960. 86 s. (in Russian)
Popov VL. Cherepno-mozgovaya travma: sudebno-meditsinskie aspekty [Traumatic brain injury: forensic aspects]. Leningrad: Meditsina; 1988. 240 s. (in Russian)
Khokhlov VV. Povrezhdeniya grudnoy kletki tupymi predmetami (biomekhanika, diagnostike, morfologiya) [Injuries to the chest with blunt objects (biomechanics, diagnostics, morphology)]. Smolensk; 1996. 193 s. (in Russian)
Felichano DV, Mattoks KL, Mur EE. Travma [Injury]. T.1. Moskva: Binom. Laboratoriya znaniy; 2013. 520 s. (in Russian)
Konovalov A.I., Kryukov V.N., Novoselov V.P., Plaksin V.O., Sarkisyan B.A., Yankovskiy V.E. Diagnostikum mekhanizmov i morfologii perelomov pri tupoy travme skeleta. T.3. Mekhanizmy i morfologiya povrezhdeniy pozvonochnika [Diagnosticum of mechanisms and morphology of fractures in blunt trauma of the skeleton. T.3. Mechanisms and morphology of spinal injuries]. Novosibirsk: Nauka; 1998. 140 s. (in Russian)
Babkina OP, Herasymenko OI, Kazimirko NK, Shevchenko VV, Shevchenko LA, Korobko IS. Morfolohiia ushkodzhen' orhaniv cherevnoi porozhnyny ta zaocherevynnoho prostoru pry mekhanichnii travmi [Morphology of injuries of abdominal organs and retroperitoneal space at mechanical trauma]. Luhans'k; 2013. 135 s. (in Ukrainian)
Kryukov VN. Osnovy mekhano- i morfogeneza perelomov [Fundamentals of mechano- and morphogenesis of fractures]. Moskva: Folium; 1995. 232 s. (in Russian)
Tsykalov VK, Machinskiy PA, Tsykalov VV. Differentsial'naya diagnostika samoproizvol'nykh padeniy i padeniy na ploskosti [Differential diagnosis of spontaneous falls and falls on a plane]. V: Sovremennye nauchnye i prakticheskie razrabotki sudebnykh medikov Mordovii. Vyp. 1. Saransk; 1998. s. 18-21. (in Russian)
Gurevich I, Vishnevskiy A, Razin Yu, redaktory. Sovremennyy velosiped [Modern bike]. 2-e izd. Sankt-Peterburg: Velopiter; 2009. 300 s. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.