Судово-медична оцінка тілесних ушкоджень у протестувальників Майдану
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2017.9Ключові слова:
судово-медична експертиза, тілесні ушкодження, вогнепальна травмаАнотація
У статті наведені особливості тілесних ушкоджень у протестувальників Майдану, що були виявлені під час судово-медичного огляду (освідування) 304 майданівців, травмованих під час активних подій 18-20 лютого 2014 р. Виявлено, що серед тілесних ушкоджень перше місце належить вогнепальній травмі, а саме таким її складовим як: садна, крововиливи, рани, спричинені еластичними кулями і картеччю до засобів ударно-травматичної дії та кулями, шротом і картеччю від вог- непальної зброї, 12 мм металевою кулею типу «Блондо», термічні, хімічні опіки, контузії, втрати зору і слуху, травматичні ампутації пальців рук від розриву світло-шумових гранат. Окрім цього, характер, об’єм та переважна локалізація ушкоджень дозволила вважати, що світло-шумові гранати були умисно і штучно споряджені «правоохоронцями» додатковими уражаю- чими компонентами, наслідками яких стали чисельні рани переважно на нижніх кінцівках. Переважною локалізацією ушко- джень були нижні кінцівки і голова. За ступенем тяжкості переважали легкі тілесні ушкодження.
Посилання
Михайленко ОВ. Особливості ушкоджень тулуба людини боєприпасами "Терен-3ФП" та "АЕ 9", спорядженими еластичними кулями. Збірник наукових праць НМАПО ім. ПЛ Шупика. 2007;16(2):490-6.
Матышев АА, редактор. Судебная медицина. 3-е изд. Санкт-Петербург: Гиппократ; 1998. Гл. 10, Молчанов ВИ, Огнестрельные повреждения; с. 112-40.
Мазикин ИИ, Мовшович АА. О комплексной медико-криминалистической экспертизе огнестрельной травмы. Метод. письмо. Москва; 1989. 13 с.
Попов ВЛ, Шигеев ВБ, Кузнецов ЛЕ. Судебно-медицинская баллистика. Санкт-Петербург: Гиппократ; 2002. Ч.2, гл. 10, Ранения пулями специального назначения; с. 302-28.
Мішалов ВД, Шупик ЮП, Бурчинський ВГ, Хохолєва ТВ, Гуріна ОО, Кондратенко ВЛ, та ін. Судово-медична оцінка ушкоджень голови і тулуба людини еластичними кулями. Збірник наукових праць НМАПО ім. ПЛ Шупика. 2006;15(1):567-73.
Сухий ВД. Судово-медична характеристика ушкоджень спричинених 9 мм еластичними кулями [автореферат]. Київ; 1999. 19 с.
Черевашко ВВ. Вплив перешкоди (скла типу "триплекс") на площу розсіювання картечі. Український судово-медичний вісник. 2002;12(1):8-10.
References
Mykhailenko OV. Osoblyvosti ushkodzhen' tuluba liudyny boieprypasamy Teren-3FP ta AE 9, sporiadzhenymy elastychnymy kuliamy [Peculiarities of injuries to the human torso by Teren-3FP and AE 9 ammunition equipped with elastic bullets]. Zbirnyk naukovykh prats' NMAPO im. PL Shupyka. 2007;16(2):490-6. (in Ukrainian)
Matyshev AA, redaktor. Sudebnaya meditsina [Forensic Medicine]. 3-e izd. Sankt-Peterburg: Gippokrat; 1998. Gl. 10, Molchanov VI, Ognestrel'nye povrezhdeniya [Gunshot damage]; s. 112-40. (in Russian)
Mazikin II, Movshovich AA. O kompleksnoy mediko-kriminalisticheskoy ekspertize ognestrel'noy travmy [On a comprehensive forensic examination of a gunshot injury]. Metod. pis'mo. Moskva; 1989. 13 s. (in Russian)
Popov VL, Shigeev VB, Kuznetsov LE. Sudebno-meditsinskaya ballistika [Forensic ballistics]. Sankt-Peterburg: Gippokrat; 2002. Ch.2, gl. 10, Raneniya pulyami spetsial'nogo naznacheniya [Special-purpose bullet wounds]; s. 302-28. (in Russian)
Mishalov VD, Shupyk YuP, Burchyns'kyi VH, Khokholieva TV, Hurina OO, Kondratenko VL, ta in. Sudovo-medychna otsinka ushkodzhen' holovy i tuluba liudyny elastychnymy kuliamy [Forensic assessment of injuries to the human head and torso by elastic bullets]. Zbirnyk naukovykh prats' NMAPO im. PL Shupyka. 2006;15(1):567-73. (in Ukrainian)
Sukhyi VD. Sudovo-medychna kharakterystyka ushkodzhen' sprychynenykh 9 mm elastychnymy kuliamy [Forensic characteristics of injuries caused by 9 mm elastic bullets] [avtoreferat]. Kyiv; 1999. 19 s. (in Ukrainian)
Cherevashko VV. Vplyv pereshkody (skla typu "trypleks") na ploschu rozsiiuvannia kartechi [Influence of an obstacle ("triplex" type glass) on the area of scattering of a cartridge]. Ukrains'kyi sudovo-medychnyi visnyk. 2002;12(1):8-10. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.