Судово-медичний погляд на оцінку тілесних ушкоджень, що утворюються при падінні людини на площині, та обставини їх виникнення
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2017.4Ключові слова:
судово-медична експертиза, падіння на площині, визначення обставин травмування, спеціальні знання, компетентність експертаАнотація
Чинне кримінальне процесуальне законодавство України вимагає при проведенні судово-медичних експер- тиз тілесних ушкоджень визначати їх походження від дії певних травмуючих факторів, що належить до прямих обов’язків судово-медичного експерта. Визначення обставин, за яких вони утворилися, не вимагає медичних знань, а тому не належить до компетенції судово-медичної експертизи. Не повинен і не зобов’язаний судово-медичний експерт також визначати у своїх висновках обставини отримання травми при падінні людини на площині, адже ідентичні за морфологією та локалізацією тілесні ушкодження вона може отримати під час різноманітних ситуацій. Тільки слідчий та суд у змозі зібрати достатньо доказів для висновку про отримання певних тілесних ушкоджень особою при її падінні на площині.
Посилання
Громов АП, Науменко ВГ, редакторы. Судебно-медицинская травматология. Москва: Медицина; 1977. Громов АП, Повреждения при падении на плоскости; с. 319-30.
Громов АП. Биомеханика травмы (повреждения головы, позвоночника и грудной клетки). Москва: Медицина; 1979. 275 с.
Кримінальний процесуальний кодекс України прийнятий 13.04.12 р.: чинне законодавство з 19.11.12 р. (офіційний текст). Київ: Паливода А. В.; 2012. 382 с.
Гончаренко ВГ, Нор ВТ, Шумило МЄ, редактори. Кримінальний процесуальний кодекс України: наук.-практ. коментар. Київ: Юстиніан; 2012. 1224 с.
Муханов АИ. Судебно-медицинская диагностика повреждений тупыми предметами. Тернополь; 1974. 506 с.
Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах. Постанова Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 №8. Київ; 1997. 8 с.
Тагаев НН. Судебная медицина: учебник. Харьков: Факт; 2003. 1253 с.
References
Gromov AP, Naumenko VG, redaktory. Sudebno-meditsinskaya travmatologiya [Forensic traumatology]. Moskva: Meditsina; 1977. Громов АП, Повреждения при падении на плоскости; s. 319-30. (in Russian)
Gromov AP. Biomekhanika travmy (povrezhdeniya golovy, pozvonochnika i grudnoy kletki) (Biomechanics of trauma (head, spine and chest injuries)). Moskva: Meditsina; 1979. 275 s. (in Russian)
Kryminal'nyi protsesual'nyi kodeks Ukrainy pryiniatyi 13.04.12 r.: chynne zakonodavstvo z 19.11.12 r. (ofitsiinyi tekst) [Criminal Procedure Code of Ukraine]. Kyiv: Palyvoda A. V.; 2012. 382 s. (in Ukrainian)
Honcharenko VH, Nor VT, Shumylo MIe, redaktory. Kryminal'nyi protsesual'nyi kodeks Ukrainy: nauk.-prakt. Komentar [Criminal Procedure Code of Ukraine]. Kyiv: Yustynian; 2012. 1224 s. (in Ukrainian)
Mukhanov AI. Sudebno-meditsinskaya diagnostika povrezhdeniy tupymi predmetami [Forensic diagnosis of blunt object injuries]. Ternopol'; 1974. 506 s. (in Russian)
Pro sudovu ekspertyzu v kryminal'nykh i tsyvil'nykh spravakh [About forensic examination in criminal and civil cases]. Postanova Plenumu Verkhovnoho Sudu Ukrainy vid 30.05.1997 №8. Kyiv; 1997. 8 s. (in Ukrainian)
Tagaev NN. Sudebnaya meditsina: uchebnik [Forensic Medicine]. Khar'kov: Fakt; 2003. 1253 s. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.