Проблемні питання стосовно судово-медичної оцінки ушкоджень, спричинених електрошоковими пристроями
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2017.4Ключові слова:
судово-медична експертиза, електрошокові пристроїАнотація
У статті наводяться проблемні питання стосовно судово-медичної оцінки ушкоджень, спричинених електрошоковими пристроями та визначені необхідні перспективні напрямки їх подальшого вирішення: а) дослідження механізму утворення локальних ушкоджень та загальної дії на організм людини електрошокових пристроїв, б) необхідність розробки та впровадження в практичну діяльність судово-медичних експертів методів та критеріїв оцінки ушкоджень, спричинених ЕШП, для встановлення конкретних конструктивних особливостей, моделі та типу ЕШП, умов його дії тощо.
Посилання
Бондаренко ВВ, Кирилович ЕИ, Семеняченко АН. Судебно-медицинская экспертиза от действия электроразрядных устройств (электрошокера). В: Збірник тез міжвузівської конференції молодих вчених та студентів «Медицина третього тисячоліття»; 2014 Січ 14; Харків. Харків: Харк. нац. ун-т; 2014. с.183-4.
Тагаєв ММ, Мішалов ВД, Стеблюк ВВ, Хижняк ВВ, Моргун АО. Визначення понять і систематизація насильницьких дій, що вчиняються шляхом нанесення побоїв, заподіяння мордувань і катувань [Determination of concepts and systematizationviolent actions by tortures and torments]. Судово-медична експертиза. 2015;1:8-19.
Правила застосування спеціальних засобів при охороні громадського порядку в Україні. Постанова Ради Міністрів УРСР від 27.02.1991 № 49 [Інтернет] [цитовано 2017 Вер 16]. Доступно: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/49-91-%D0%BF#Text
Верховна Рада України. Закон України Про Національну поліцію від 2.07.2015 № 580-VIII [Інтернет] [цитовано 2017 Вер 16]. Доступно: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19#Text
Інструкція про порядок застосування електрошокових пристроїв (електрошокерів). Наказ МВС України від 13.02.1998 №101 [Інтернет]. Київ; 1998. [цитовано 2017 Вер 16]. Доступно: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0101320-98#Text
Губарєв ГГ. Класифікація електророзрядних і електрошокових пристроїв та особливості схемно-технічних рішень [Classification of electric discharge and electroshock devices and peculiarities of circuit solutions]. Право і Безпека. 2010;2:116-22.
References:
Bondarenko VV, Kyrylovych EY, Semeniachenko AN. Sudebno-medytsynskaia эkspertyza ot deistvyia эlektrorazriadnыkh ustroistv (эlektroshokera) [Forensic medical examination from the action of electric discharge devices (stun gun)]. V: Zbirnyk tez mizhvuzivs'koi konferentsii molodykh vchenykh ta studentiv «Medytsyna tret'oho tysiacholittia»; 2014 Sich 14; Kharkiv. Kharkiv: Khark. nats. un-t; 2014. s.183-4. (in Ukrainian)
Tahaiev MM, Mishalov VD, Stebliuk VV, Khyzhniak VV, Morhun AO. Vyznachennia poniat' i systematyzatsiia nasyl'nyts'kykh dii, scho vchyniaiut'sia shliakhom nanesennia poboiv, zapodiiannia morduvan' i katuvan' [Determination of concepts and systematizationviolent actions by tortures and torments]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2015;1:8-19. (in Ukrainian)
Pravyla zastosuvannia spetsial'nykh zasobiv pry okhoroni hromads'koho poriadku v Ukraini [Rules for the use of special means in the protection of public order in Ukraine]. Postanova Rady Ministriv URSR vid 27.02.1991 № 49 [Internet] [tsytovano 2017 Ver 16]. Dostupno: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/49-91-%D0%BF#Text (in Ukrainian)
Verkhovna Rada Ukrainy. Zakon Ukrainy Pro Natsional'nu politsiiu vid 2.07.2015 № 580-VIII [Law of Ukraine On the National Police] [Internet] [tsytovano 2017 Ver 16]. Dostupno: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/580-19#Text (in Ukrainian)
Instruktsiia pro poriadok zastosuvannia elektroshokovykh prystroiv (elektroshokeriv) [Instructions on the procedure for using electroshock devices (electroshocks)]. Nakaz MVS Ukrainy vid 13.02.1998 №101 [Internet]. Kyiv; 1998. [tsytovano 2017 Ver 16]. Dostupno: https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0101320-98#Text (in Ukrainian)
Hubariev HH. Klasyfikatsiia elektrorozriadnykh i elektroshokovykh prystroiv ta osoblyvosti skhemno-tekhnichnykh rishen' [Classification of electric discharge and electroshock devices and peculiarities of circuit solutions]. Pravo i Bezpeka. 2010;2:116-22. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.