Актуальність проблеми ідентифікації загальних фенотипічних ознак людини за дерматогліфічними параметрами кисті та стопи
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2017.1Анотація
В статті представлено зв’язок судово-медичної дерматогліфіки з іншими медичними та немедичними науками. Визначено основні напрямки та положення судово-медичної дерматогліфіки: предмет та об’єкти дослідження, а також коло питань, що вирішуються. Дано загальну оцінку сучасному стану питання визначення кровної спорідненості та ідентифікації загальних фенотипічних ознак особи методом пальцевої і долонної дерматогліфіки, а також дерматогліфіки стопи. Проведено аналіз останніх наукових публікацій з даної проблеми
Посилання
Bozhchenko AP. Sudebno-meditsinskaya otsenka dermatoglificheskikh priznakov pal'tsev ruk v identifikatsii lichnosti [Forensic medical evaluation of dermatoglyphic signs of fingers in identifying a person] [avtoreferat]. Sankt-Peterburg; 2009. 47 s. (in Russian)
Bozhchenko AP, Tolmachev IA, Moiseenko SA, Kolkutin VV, Rakitin VA. Vozmozhnosti i perspektivy sudebno-meditsinskoy dermatoglifiki [Opportunities and Prospects for Forensic Dermatoglyphics]. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza. 2009;3:33-5. (in Russian)
Zvyagin VN, Galitskaya OI, Negasheva MA. Mediko-kriminalisticheskoe issledovanie fragmentov tel pri massovom postuplenii trupov [Medico-forensic investigation of body fragments in the massive arrival of corpses]. Sudebno-meditsinskaya ekspertiza. 2012;2:4-9. (in Russian)
Zvyagin VN, Galitskaya OI, Sidorenko AG. Opredelenie polovoy prinadlezhnosti cheloveka po priznakam grebnevogo scheta ladoney s ispol'zovaniem kanonicheskogo diskriminantnogo analiza [Definition of the sexual belonging of a person on the basis of the comb account of the palms with the use of canonical discriminant analysis]. Problemy ekspertizy v meditsine. 2006;3:34-7. (in Russian)
Khit' GL, Dolinova LA. Rasovaya differentsiatsiya chelovechestva (Dermatoglificheskie dannye) [Race differentiation of humanity (Dermatoglyphic data)]. Moskva: Nauka; 1990. 206 s. (in Russian)
Gladkova T.D. Kozhnye uzory kisti i stopy obez'yan i cheloveka [Skin patterns of the hand and foot of monkeys and humans]. Moskva: Nauka; 1966. 156 s. (in Russian)
Cummins H, Midlo Ch. Palmar and plantar dermatoglyphics in primates. Philadelphia: Wistar Institute of Anatomy and Biology; 1942. 257 p.
Sidorenko AG. Vozmozhnosti ladonnoy dermatoglifiki pri sudebno-meditsinskoy identifikatsii lichnosti [Possibilities of palm dermatoglyphics in forensic identification of an individual] [avtoreferat]. Moskva; 2006. 22 s. (in Russian)
Suvorova NA. Problema formirovaniya antropologicheskogo sostava bashkir po dannym dermatoglifiki i odontologii [The problem of formation of the anthropological composition of Bashkirs according to data of dermatoglyphics and odontology]. Moskva; 2005. 320 s. (in Russian)
Segeda SP. Antropologicheskiy sostav ukrainskogo naroda: etnogeneticheskiy aspekt [Anthropological composition of the Ukrainian people: ethnogenetic aspect]. Kiev; 2002. 31 s. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.