ДЕРМАТОГЛІФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПАЛЬЦІВ РУК У ЧОЛОВІКІВ, СХИЛЬНИХ ДО НАРКОЗЛОЧИНІВ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.2.2022.7Ключові слова:
судова медицина, дерматогліфіка, наркозлочиниАнотація
У статті представлено дані щодо особливостей дерматогліфічної конституції дистальних, середніх та проксимальних фаланг пальців рук у чоловіків, схильних до наркозлочинів. Об’єктом дослідження були особливості дерматогліфічних параметрів дистальних, середніх та проксимальних фаланг пальців рук, отриманих у 60 чоловіків віком від 18 до 59 років, що були засуджені за наркозлочини та 60 осіб контрольної групи. У процесі дослідження встановлено, що на пальцях лівої руки найчастіше трапляються радіальні петлі (52,31 %) та завитки (29,23 %), рідше зафіксовані складні візерунки (8,08 %), дуги (6,92 %) та ульнарні петлі (3,46 %), на пальцях правої руки найчастіше трапляються завитки (44,23 %) та радіальні петлі (39,62 %), рідше дуги (5,77 %), ульнарні петлі (5,38 %) та складні візерунки (5,00 %), на рівні статистичної тенденції (р<0,10) відрізняється візерунок на правій і лівій руках за показником сумарної частоти радіальних петель на пальцях обох рук – 52,31% проти 39,62% (φ = 1,30; р < 0,10) та завитків W – 29,23 % проти 44,23 % (φ = 1,59; р < 0,10). Порівняльний аналіз сумарних гребневих рахунків для пальців лівої та правої рук наркозлочинців та чоловіків контрольної групи показав, що дисперсії цієї змінної в групах рівні, а оскільки p-рівень критерію Cтьюдента для значень цих показників значно менший за 0,05, то середні значення сумарних гребневих рахунків на пальцях правої руки наркозлочинців та чоловіків КГ відрізняються на високому рівні статистичної значущості.
Посилання
Гунас В.І. Регіональні особливості пальцевої і долонної дерматогліфіки та їх зв’язок із показниками особливостей особистості практично здорових чоловіків України [дисертація]. Вінниця; 2019. 237 с.
Vasan MD, Thakar BR. Predictive Digital Forensic Model to Track Antisocial Behavior Based on Dermatoglyphics. In: Peng S-L, Dey N, Bundele M, editors. Computing and Network Sustainability. Lecture Notes in Networks and Systems. Vol 75. Singapore: Springer; 2019. p. 349-57. doi: https://doi.org/10.1007/978-981-13-7150-9
Andreoli SB, Dos Santos MM, Quintana MI, Ribeiro WS, Blay SL, Taborda JGV, et al. Prevalence of Mental Disorders among Prisoners in the State of Sao Paulo, Brazil. PloS One [Internet]. 2014 Feb [cited 2022 Apr 24];9(2):e88836. Available from: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0088836 doi: 10.1371/journal.pone.0088836
Козань НН, Коцюбинская ЮЗ. Определение этно-территориальной принадлежности людей с использованием дерматоглифических параметров дистальных и средних фаланг пальцев рук. Лабораторная диагностика. Восточная Европа. 2018;7(2):231-9.
References
Hunas V.I. Rehional'ni osoblyvosti pal'tsevoi i dolonnoi dermatohlifiky ta yikh zv’iazok iz pokaznykamy osoblyvostei osobystosti praktychno zdorovykh cholovikiv Ukrainy [Regional peculiarities of finger and palmar dermatoglyphics and their relation with the indices of personality traits of practically healthy men of Ukraine] [dysertatsiia]. Vinnytsia; 2019. 237 p. (in Ukrainian)
Vasan MD, Thakar BR. Predictive Digital Forensic Model to Track Antisocial Behavior Based on Dermatoglyphics. In: Peng S-L, Dey N, Bundele M, editors. Computing and Network Sustainability. Lecture Notes in Networks and Systems. Vol 75. Singapore: Springer; 2019. p. 349-57. doi: https://doi.org/10.1007/978-981-13-7150-9
Andreoli SB, Dos Santos MM, Quintana MI, Ribeiro WS, Blay SL, Taborda JGV, et al. Prevalence of Mental Disorders among Prisoners in the State of Sao Paulo, Brazil. PloS One [Internet]. 2014 Feb [cited 2022 Apr 24];9(2):e88836. Available from: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0088836 doi: 10.1371/journal.pone.0088836
Kozan' NN, Kotsyubinskaya YuZ. Opredelenie etno-territorial'noy prinadlezhnosti lyudey s ispol'zovaniem dermatoglificheskikh parametrov distal'nykh i srednikh falang pal'tsev ruk [Determination of ethno-territorial affiliation of people, using the dermatoglyphic parameters of distal and middle phalanges of fingers]. Laboratornaya diagnostika. Vostochnaya Evropa. 2018;7(2):231-9. (in Russian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.