ГУМАНІТАРНА МІСІЯ СУДОВО-МЕДИЧНОЇ СЛУЖБИ З ІДЕНТИФІКАЦІЇ ЗАГИБЛИХ
DOI:
https://doi.org/10.24061/2707-8728.1.2023.12Ключові слова:
судово-медична експертиза, ГТЦСМІ, ідентифікація, останки, гуманітарна місіяАнотація
У статті описана робота Гуманітарного тренінгового центру судово-медичної ідентифікації, який був поновлений у м. Дніпро після перерви, пов'язаної з пандемією COVID-19 і вторгненням військ російської федерації в Україну. Центр був створений для розв'язання гуманітарних завдань, зокрема під час збройних конфліктів і катастроф.
Основна мета роботи центру – підготовка представників різних організацій
до професійної роботи, зокрема ідентифікації тіл та останків жертв, які загинули під час збройних конфліктів, терористичних актів, техногенних і природних катастроф. Учасники отримують навички відповідно до міжнародних стандартів і принципів міжнародного гуманітарного права.
Посилання
Кавєріна ТП. Особливості кримінально-правової кваліфікації фактів виявлення невпізнаних трупів на деокупованих територіях. В: матеріали Круглого столу Кримінальна юстиція в Україні: реалії та перспективи; 2022 Вер 23; Львів. Львів: Львівський державний університет внутрішніх справ; 2022. с. 40-2.
Голубович ЛЛ, Голубович ПЛ, Голубович АЛ, Войченко ВВ, Ольховський ВО. Судово-медична ідентифікація спаленої особи за кістковими залишками. Харків: ФОП Бровін О.В.; 2020. 229 с.
Зеленчук ГМ, Козань НМ, Чадюк ВО. Алгоритм комплексного антропоскопічного, антпропометричного та дерматогліфічного дослідження при судово-медичній ідентифікації невідомої особи. Судово-медична експертиза. 2021;1:36-49. doi: 10.24061/2707-8728.1.2021.5
Мішалов ВД. Тренінг з судово-медичної ідентифікації зниклих безвісти осіб. Досвід міжнародного комітету Червоного Хреста і Комітету з питань зниклих безвісти осіб при Організації Об'єднаних Націй. Судово-медична експертиза. 2019;1:86-7.
Мішалов ВД. В Україні відкрито "Гуманітарний тренінговий центр судово-медичної ідентифікації". Судово-медична експертиза. 2019;1:85.
References
Kavierina TP. Osoblyvosti kryminal'no-pravovoi kvalifikatsii faktiv vyiavlennia nevpiznanykh trupiv na deokupovanykh terytoriiakh [Peculiarities of the criminal-legal qualification of the facts of the discovery of unidentified corpses in the de-occupied territories]. V: materialy Kruhloho stolu Kryminal'na yustytsiia v Ukraïni: realiï ta perspektyvy; 2022 Ver 23; L'viv. L'viv: L'vivs'kyi derzhavnyi universytet vnutrishnikh sprav; 2022. s. 40-2. (in Ukrainian)
Holubovych LL, Holubovych PL, Holubovych AL, Voichenko VV, Ol'khovs'kyi VO. Sudovo-medychna identyfikatsiia spalenoi osoby za kistkovymy zalyshkamy [Forensic identification of a burned person by bone remains]. Kharkiv: FOP Brovin O.V.; 2020. 229 s. (in Ukrainian)
Zelenchuk HM, Kozan' NM, Chadiuk VO. Alhorytm kompleksnoho antroposkopichnoho, antpropometrychnoho ta dermatohlifichnoho doslidzhennia pry sudovo-medychnii identyfikatsii nevidomoi osoby [Algorithm of complex anthroposcopic, anthropometric and dermatoglyphic research in forensic identification of an unknown person]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2021;1:36-49. doi: 10.24061/2707-8728.1.2021.5 (in Ukrainian)
Mishalov VD. Treninh z sudovo-medychnoi identyfikatsii znyklykh bezvisty osib. Dosvid mizhnarodnoho komitetu Chervonoho Khresta i Komitetu z pytan' znyklykh bezvisty osib pry Orhanizatsii Ob'iednanykh Natsii [Training of judicial-medical identification of related professional units. Experience of the International Red Christmas Committee and the Committee on questions related to understanding universities with the Organization of the United Nations]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2019;1:86-7. (in Ukrainian)
Mishalov VD. V Ukraini vidkryto "Humanitarnyi treninhovyi tsentr sudovo-medychnoi identyfikatsii" ["Humanitarian Training Center for Forensic Medical Identification" was opened in the country]. Sudovo-medychna ekspertyza. 2019;1:85. (in Ukrainian)
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Критерії авторського права, форми участі та авторства
Кожен автор повинен був взяти участь в роботі, щоб взяти на себе відповідальність за відповідні частини змісту статті. Один або кілька авторів повинні нести відповідальність в цілому за поданий для публікації матеріал - від моменту подачі до публікації статті. Авторитарний кредит повинен грунтуватися на наступному:
істотність частини вкладу в концепцію і дизайн, отримання даних або в аналіз і інтерпретацію результатів дослідження;
написання статті або критичний розгляд важливості її інтелектуального змісту;
остаточне твердження версії статті для публікації.
Автори також повинні підтвердити, що рукопис є дійсним викладенням матеріалів роботи і що ні цей рукопис, ні інші, які мають по суті аналогічний контент під їх авторством, не були опубліковані та не розглядаються для публікації в інших виданнях.
Автори рукописів, що повідомляють вихідні дані або систематичні огляди, повинні надавати доступ до заяви даних щонайменше від одного автора, частіше основного. Якщо потрібно, автори повинні бути готові надати дані і повинні бути готові в повній мірі співпрацювати в отриманні та наданні даних, на підставі яких проводиться оцінка та рецензування рукописи редактором / членами редколегії журналу.
Роль відповідального учасника.
Основний автор (або призначений відповідальний автор) буде виступати від імені всіх співавторів статті в якості основного кореспондента при листуванні з редакцією під час процесу її подання та розгляду. Якщо рукопис буде прийнятий, відповідальний автор перегляне відредагований машинописний текст і зауваження рецензентів, прийме остаточне рішення щодо корекції і можливості публікації представленого рукопису в засобах масової інформації, федеральних агентствах і базах даних. Він також буде ідентифікований як відповідальний автор в опублікованій статті. Відповідальний автор несе відповідальність за підтвердження остаточного варіанта рукопису. Відповідальний автор несе також відповідальність за те, щоб інформація про конфлікти інтересів, була точною, актуальною і відповідала даним, наданим кожним співавтором. Відповідальний автор повинен підписати форму авторства, що підтверджує, що всі особи, які внесли істотний внесок, ідентифіковані як автори і що отримано письмовий дозвіл від кожного учасника щодо публікації представленого рукопису.